Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis

Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis

Duże, jasne przestrzenie w pastelowych kolorach. Wszystko tutaj jest zrobione własnoręcznie: bejcowane, malowane, przecierane i znowu malowane. Takie jest studio Agnieszki Skubis z Rzeszowa, która specjalizuje się w zdjęciach rodzinnych oraz dziecięcych.

Jakie powinno być miejsce, w którym fotografujemy dzieci? Przestronne, dobrze wyposażone, bezpieczne dla malucha, dające komfort pracy. A przede wszystkim przyjemne dla oka. Dla rodziców, którzy przychodzą do nas ze swoim dzieckiem. Ale również dla nas. W końcu.. na zdjęciach spędzamy czasami kilka godzin dziennie.

Chcę Wam pokazać kilka wnętrz znanych fotografów z Polski oraz ze świata. Mam nadzieję, że będzie to świetna inspiracja dla tych z Was, którzy dopiero zastanawiają się jak urządzic własne studio. Chcecie pochwalić się swoim studiem? Wyślijcie nam zdjęcia na adres: kontakt@fotografiadziecieca.com.

REDAKCJA: Od kiedy zajmujesz się fotografią noworodków i dzieci? jak to się zaczęło?
AGNIESZKA SKUBIS: - Wszystko zaczęło się od prezentu, który dwa lata temu dostałam od męża - była to moja pierwsza w życiu lustrzanka. Od tamtego czasu zaczęłam „bawić” się fotografią. Od razu wiedziałam, że będzie to właśnie fotografia dziecięca, rodzinna i ciążowa. Zawsze miałam oko do kadrów, uwielbiałam robić zdjęcia, ale brakowało mi porządnego sprzętu. Tym bardziej, że przez kilka lat mieszkaliśmy z rodziną w słonecznej Italii, gdzie nie brakowało cudnych widoków . Na początku, żeby opanować nowy sprzęt zapisałam się na pierwsze w życiu, prawdziwe warsztaty fotograficzne . Później doszły warsztaty z oświetlenia studyjnego i kilkanaście godzin indywidualnych lekcji. Fotografuje głównie dzieci w wieku przedszkolnym i kilkumiesięczne maluszki, choć zdarzają się też młodsze dzieciaczki. Uwielbiam swoją pracę i nie wyobrażam sobie dnia bez aparatu.

Kiedy w Twojej głowie narodził się pomysł, że chcesz mieć  własne studio?
- O własnym studio marzyłam od początku, ale - że początki zawsze bywają trudne - przez pierwszy rok jeździłam do klientów do domu.

Chcesz powiedzieć, że woziłaś ze sobą sprzęt studyjny?
- Tak, tak. Z tym całym sprzętem, zapakowanym po sufit w samochodzieNie powiem, żeby było to wygodne, ale wracając do domu z kartą pełną pięknych kadrów buzia sama się cieszyła i od razu zapominało się o zmęczeniu. Później nadarzyła się okazja kupna domu właśnie pod studio. Na początku udało się wyremontować niewielkie pomieszczenie, do którego mogłam już zapraszać swoich małych modeli. Później pomieszczenie to zostało powiększone i obecnie studio ma około 45 metrów i jest o wiele wygodniejsze od poprzedniego. Jak tylko przyjdzie wiosna zabieramy się do remontu reszty domu, żeby studio było jeszcze bardziej przytulne i wygodne.

Inspirowałaś się czymś, czy to tylko Twój autorski pomysł?
- Jeżeli chodzi o urządzanie studia, to inspirowałam się wystrojem swojego domu. Uwielbiam stare, przecierane meble w stylu vintage. Duże, jasne przestrzenie w pastelowych, jasnych kolorach. Wszystko tutaj jest zrobione własnoręcznie: bejcowane, malowane, przecierane i znowu malowane

Ile czasu zajęło Ci stworzenie tak wyjątkowego miejsca?
- Remont studia zajął nam około dwóch tygodniu. Napisałam „zajął”, ale tak naprawdę gdyby nie mój kochany mąż myślę, że sama nie dałabym rady przeprowadzić takiego remontu .Chociażby wyburzenie ścianki pomiędzy pokojami było nie lada wyczynem

Dziękuję za rozmowę.
- Ja również i z zapraszam do mnie, do Rzeszowa na profesjonalne sesje dziecięce.

Profil Agnieszki w Katalogu: Agnieszka Skubis Newbornatelier
Strona internetowa: www.newbornatelier.pl

Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis Wymarzone studio fotografki. Agnieszka Skubis

REKLAMA