Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao

Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao

Zastanawialiście, o czym śnią Wasze dzieci? Może walczą ze złymi smokami? Albo lecą wśród chmur na latającym dywanie? Queenie Liao – mama trzech chłopców mieszkających w Kalifornii – stara się znaleźć odpowiedź na to pytania w swoim niezwykłym projekcie fotograficznym Wengenn in Wonderland

- Fotografia zawsze była moją pasją. Początkowo interesowały mnie krajobrazy, ale po narodzinach mojego pierwszego dziecka w 2002 roku skupiłam się na nim. – mówi Queenie. - Zacząłam robić mu zdjęcia często czerpiąc inspirację z pięknych fotografii Anne Geddes. W 2010 roku, po obejrzeniu prac Adele Enersen z jej śpiącą córką, zacząłam eksperymentować z podobnymi pomysłami robiąc zdjęcia mojemu następnemu dziecku - trzy miesięcznemu Wengennowi.

Łącząc niesamowity kunszt artystyczny i wyobraźnię ze swoją pasją fotograficzną Queenie stworzyła urzekające zdjęcia. Przy użyciu zwykłych tkanin, pluszowych zwierzaków  i innych typowych materiałów, które znajdziemy w każdym domu zbudowała niesamowite tła inspirowane światem bajek. Tak powstał projekt Wengenn in Wonderland.

W 2012 roku w Tajwanie ukazał się album z 100 fotografiami Queenie Liao. W albumie autorka krok po kroku opisuje, jak powstały niektóre ze stylizacji. Obecnie trwają prace nad anglojęzyczną wersją tego albumu. Tymczasem zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć.

Więcej zdjęć możecie obejrzeć tutaj: https://www.facebook.com/Wengenn.wonderland

Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao Wengenn w krainie wyobraźni. Queenie Liao

REKLAMA